Zespół Senior istnieje od trzydziestu lat. Przez wszystkie lata działał pod kierownictwem jego założyciela- Wincentego Kaliskiego, który prowadził grupę  do 2008 roku. Dzięki wielkiemu kunsztowi muzycznemu instruktora oraz bezgranicznego oddania , obecnej wtedy pani dyrektor Jadwidze Kuszyńskiej, zespół  rozkwitał i odnosił pasmo sukcesów na terenie powiatu.  

Obecnie instruktorami są  Justyna Wysocka Bogdan Bartkowiak, pod  ich czujnym okiem panie ćwiczą co tydzień w siedzibie Domu Kultury w Golinie. Przez wiele lat zespół ćwiczył pod okiem Larysy Gruszki.

Repertuar, który przygotowują na próbach, jest bardzo zróżnicowany: począwszy od pieśni patriotycznych i  piosenek ludowych, a skończywszy na współczesnych aranżacjach, członkowie mają zamiar nieustannie podnosić swój poziom i wzbogacać brzmienie.  Nie brakuje okazji, by  podziwiać ich wokalny talent, ponieważ uświetniają wszystkie lokalne a także powiatowe uroczystości.

Zespół Senior prezentuje swój dorobek artystyczny m.in. na Wielkiej  Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Golińskiej  Nocy Świętojańskiej Dniach Goliny, Majówce, Wielkim Ruszeniu Gmin Powiatu Konińskiego, Biesiadzie Wielkanocnej , Przeglądzie Twórczości Bożonarodzeniowej, Złotych Godach, Dniu Kobiet, Dniu Seniora.

 Panie niejednokrotnie występowały, zajmując wysokie miejsca  m..in. na Artystycznych Spotkaniach Seniorów we Władysławowie (I miejsce w 2001 roku za program o tematyce marynarskiej), Ogólnopolskim Przeglądzie Seniorów w Bydgoszczy (2 miejsce), Przeglądzie Seniorów w Pile, Wielkopolskich Artystycznych Spotkaniach Seniorów w Wilczyniei  Władysławowie, Aż 15 razy uczestniczyły w przeglądzie w  Kramsku.

 6 listopada 2005 roku w Wilczynie za Wiązankę Piosenek Warszawskich  Zespół Senior otrzymał wyróżnienie. Poza tym co roku panie biorą udział z Wakacyjnym Pikniku Klubu Seniora w Ślesinie.

Jednym z większych sukcesów  grupy był program w stylu hawajskim przygotowany na 18 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Żywiołowy występ  energicznych  golinianek   emitowała Polska Telewizja TVP Poznań w głównym wydaniu Teleskopu, co miało niebagatelny wpływ na promocję i poprawę wizerunku Miasta Goliny i a także całego  Powiatu Konińskiego.

Członkinie Zespołu Senior nie zapominają oczywiście o  Narodowym Święcie Odzyskania Niepodległości,  na tę okazję  przygotowują specjalny program składający się z najpiękniejszych, najbardziej wzruszających pieśni patriotycznych. W roku 2012 wystąpiły na konińskich bulwarach, gdzie wspólnie z Prezydentem Miasta Konina oraz  zebraną publicznością  śpiewały  znane utwory  patriotyczne.

Wszystkie panie są optymistkami, pełnymi zapału i chęci do pracy. Wierzą, że to co najlepsze jeszcze przed nimi.

Zespół  Senior obchodził w 2013 piękny jubileusz- 30-lecie  istnienia .