Wszystko zaczęło się od samotnego biegania po lesie Golińskim i przemyśleń na temat zachęcenia innych mieszkańców Goliny i okolic do wspólnego biegania. Tereny wymarzone do uprawiania tej dyscypliny sportu. Pokazać innym leśne dukty, dróżki w dolinie Warty i przepiękne pola konwaliowe podczas wspólnych przebieżek. Dyskusja biegaczy amatorów w drodze z Goliny do Poznania na IV półmaraton i pomysł - biegu konwaliowego - wszystkim bardzo się spodobał. Organizowana w maju ogólnopolska akcja Polska Biega była pretekstem do ruszenia się!

Udało się! Bieg Konwaliowy, przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania i pozwolił zaistnieć nam nie tylko wśród lokalnej społeczności, ale również na biegowej mapie Polski.

Szybko okazało się, że Bieg zgromadził pasjonatów sportu, którzy 27 maja 2011 roku spotkali się ponownie, aby kontynuować podjętą inicjatywę. Spotkanie zgromadziło liczne grono zainteresowanych i zaowocowało powstaniem Klubu Biegacza WARTKO. Wybrana nazwa odzwierciedla nie tylko pasję oraz zapał członków organizacji, ale również przynależność do terenów położonych nad malowniczą rzeką Wartą. Pełni inicjatywy oraz ciekawych pomysłów Członkowie Klubu, wyodrębnili spośród całej grupy dwie sekcje, w których skład wchodzą biegacze oraz zwolennicy nordic walking. Dzięki temu wspólnie spędzamy czas robiąc to co lubimy najbardziej.

Założyciele i członkowie KB WARTKO serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do przyłączenia się i aktywnego spędzania czasu. Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 9:00 - zbiórka przy stadionie
w Golinie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przemierzania wielu ciekawych tras oraz udziału
w organizowanych imprezach biegowych.


Rusz się! Z nami Warto!