III JARMARK ŚW. AUGUSTYNA I KONCERT JÓZEFA SKRZEKA

III JARMARK ŚW. AUGUSTYNA I KONCERT JÓZEFA SKRZEKA

 

Jarmark św. Augustyna odbywa się od trzech lat w Kawnicach i  zalicza się go do jednego najważniejszych wydarzeń w Gminie Golina. Atmosfera tradycji jarmarcznej łączy się tu z nowoczesną formą jej eksponowania. Jarmark stał się dla naszego regionu swoistym centrum wymiany handlowej i kulturalnej.

Jarmark ma na celu przede wszystkim umożliwić promowanie regionalnych artystów, rzemieślników, twórców rękodzieła, pasjonatów. Jarmark Św. Augustyna to sztuka na najwyższym poziomie artystycznym. Przyjeżdżają na niego co roku artyści z Polski, rękodzielnicy i twórcy ludowi. Jarmark Św. Augustyna jest wizytówką naszej okolicy.

31 sierpnia w Kawnicach od samego rana mieszkańcy gminy oraz goście przybywający na Odpust Matki Bożej Pocieszenia połączony z 40-leciem Koronacji Obrazu przez Kardynała Wyszyńskiego mogli podziwiać stoiska z wyrobami rękodzielniczymi.  Podczas jarmaku można było zakupić: biżuterię, własnoręcznie malowane anioły, deseczki z sentencjami, wyroby robione na szydełku, ceramikę, własnoręcznie robione poduszki, pluszami oraz wiele innych.

Zwieńczeniem tegorocznego Jarmarku św. Augustyna  był koncert Józefa Skrzeka w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach. Legendarny muzyk (współtwórca formacji SBB) swoją grą porwał  publiczność. Nagrodą była owacja na stojąco.

Józef Skrzek regularnie występuje w kościołach i miejscach kultu religijnego. Jego solowe poczynania oscylują wokół muzyki sakralnej i teatralnej, a klimat takich miejsc potęguje wrażenie ponadczasowości. Po koncercie każdy miał możliwość zakupić płyty artysty i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Koncert Józefa Skrzeka „Viator Znak Pokoju” był współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

 

Organizatorami Jarmarku było Stowarzyszenie Kulturalne „Tradycja” w Węglewie Kolonia oraz Dom Kultury w Golinie. Organizatorzy dziękują wszystkim życzliwym osobom za otrzymaną pomoc przy zorganizowaniu jarmarku: Gmina Golina, OSP Węglew, OSP Kawnice, Parafia MBP w Kawnicach. Do zobaczenia za rok.

RELACJA:

http://koninskagazetainternetowa.pl/2014/09/03/golina-kawnice-koncert-jozefa-skrzeka/

http://www.wirtualnykonin.pl/go.live.php/PL-H167/aktualnosci/23953/golina-skrzek-w-kawnicach.html

GALERIA ZDJĘĆ:

/galeria/g/iii-jarmark-sw-augustyna-i-koncert-jozefa-skrzeka